Błażej Olżewski

Dlaczego Twoi pracownicy mogą być Twoimi najlepszymi trenerami?

Darmowy webinar

Sytuacja pandemiczna wpłynęła na nas wszystkich w stopniu, którego zapewne niewielu spodziewało się jeszcze na początku ubiegłego roku. Spowodowała zamknięcie wielu biznesów, a prawie każda firma musiała podjąć kroki optymalizujące firmowy budżet. Niestety, działami, które padły ofiarą takich działań optymalizatorskich zostały w dużej mierze Działy Szkoleń.

„Sprzedaż zarabia, back office jest konieczny do zachowania płynności procesów, IT – nie do ruszenia. A Dział Szkoleń? Przecież te szkolenia i tak nic nie dają”. Taka oto prosta logika stoi często za kluczowymi dla organizacji decyzjami. „Te szkolenia nic nie dają”. Czy rzeczywiście? Otóż w wielu przypadkach to niestety prawda. Dlaczego bywa tak, że efektów pracy Działu Szkoleń nie widać i co zrobić, aby ten stan radykalnie odmienić?

Od 9 lat obserwuję procesy szkoleniowe w organizacjach jako zewnętrzny konsultant lub współtwórca tychże procesów  z ramienia Działu Szkoleń. Przez ten czas udało mi się odkryć i sformułować 5 najważniejszych czynników sukcesu Działów Szkoleń, którymi chcę się Wami podzielić na moim webinarze. Jednym z tych czynników jest właściwy dobór i przygotowanie trenerów i na tym przede wszystkim będzie skoncentrowane nasze spotkanie. Opowiem o swoich doświadczeniach oraz pokażę korzyści i zagrożenia wynikające z dwóch możliwych scenariuszy:

 • pozyskania do Działu Szkoleń wykwalifikowanego trenera spoza branży;
 • pozyskania do Działu Szkoleń pracownika z wewnątrz organizacji.

Przede wszystkim natomiast pokażę co zrobić, aby Twoi pracownicy byli Twoimi najlepszymi trenerami; trenerami skutecznymi. Trenerami, których praca będzie przynosić wymierne zyski organizacji i stanowić gwarancję jej rozwoju.

Zarejestruj się

28 października

11:00

1 h

Dla kogo

 • Dla właścicieli firm, których ambicją jest stałe podnoszenie kompetencji swoich pracowników
 • Dla szefów, którzy dostrzegają, że wysokie wyniki zależą od ludzi: ich wiedzy, umiejętności i postawy
 • Dla menedżerów Działów Szkoleń
 • Dla pracowników Działów HR szukających optymalnego modelu rozwoju pracowników
 • Dla wszystkich osób zainteresowanych trenerską ścieżką zawodową

Czego się dowiesz

 • Jakie są 3 modele szkolenia pracowników i który z nich jest najbardziej efektywny
 • Czy posiadanie w firmie działu szkoleń się opłaca
 • Dlaczego niektóre szkolenia nie przynoszą żadnych efektów i jak to zmienić
 • Jak pozyskać najlepszych trenerów bez uciążliwego procesu rekrutacji
 • Jak pomóc swoim pracownikom w ich rozwoju trenerskim

Błażej Olżewski

Trener sprzedaży i obsługi, specjalista szkoleń trenerskich

Uważa, że ogromną, choć niedocenioną wartością w biznesie jest stałe podważanie aktualnego stanu. Nie po to, aby krytykować go dla samej krytyki, ale aby wciąż podnosić poziom tego, co robimy. Z tą myślą Błażej stworzył program Akademii Trenera Wewnętrznego wierząc, że to właśnie trenerzy są w organizacjach siłą kreującą nie tylko atmosferę pracy, ale potencjał na którym można budować rozwój firmy i pisać wspaniałe historie ludzi w niej pracujących.

Błażej jest specjalistą w zakresie szkoleń sprzedażowo-obsługowych, liderskich i trenerskich a jednocześnie propagatorem etyki w biznesie. Doświadczenie zdobywał głównie w branży finansowej jako sprzedawca, manager zespołów sprzedażowych i obsługowych, trener i kierownik działu szkoleń.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach Filozofia oraz Pedagogika w zakresie edukacji dorosłych. Ukończył Szkołę Trenerów KRT i kurs Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Solution Focused Brief Therapy). Rozpoczął pracę nad doktoratem w Katedrze Filozofii Analitycznej Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi Akademię Trenera Wewnętrznego Alogic. I sam jest trenerem wewnętrznym w jednej z firm z branży finansowej.

Kontakt

Miło nam było gościć Cię na naszej stronie. Mamy nadzieję, że udało Ci się poszerzyć wiedzę w interesujących Cię zakresach, a przedstawione informacje były zarówno transparentne, jak i bogate merytorycznie.

Czekamy na Twój kontakt w razie jakichkolwiek zapytań, sugestii, chęci zapisu na szkolenie czy sprawdzenia, czy dany program jest dla Ciebie.

Pamiętaj, że zgłaszając się „first minute” otrzymujesz dodatkowe 10% zniżki dla udział kolejnego uczestnika oraz 10% jeśli zapiszesz się na na więcej niż jedno szkolenie.

Nasz Maciek odpowie na wszystkie Twoje pytania. Napisz lub zadzwoń:

Zadzwoń do nas

+48 515 755 515

Alogic sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Warszawie 02-670, ul. Puławska 182, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000788783 posługującą się numerem NIP: 5213867323, tel: +48 515 755 515, kontakt@alogic.pl