Różnorodność się opłaca!
- sprawdź w praktyce w swojej firmie

Darmowy webinar
- wyjątkowo 90 minut

Czerwiec nazwany jest Pride Month przy okazji wydarzeń z czerwca 1969 roku w Los Angeles. Od 52 lat wdrażana jest zmiana w firmach zaangażowanych społecznie, otwartych na różnorodność i szanujących potrzeby swoich pracowników. Poznamy przykłady firm zaangażowanych w działania Pride Month. Będziemy rozmawiać o tym, czym jest zarządzanie różnorodnością w firmach, organizacjach oraz instytucjach. Co oznacza wyrównywanie szans i znoszenie barier. Zobaczymy, jak firmy w Polsce wdrażają różnorodność w praktyce. Poruszymy tematy związane z inkluzywnością języka i zastanowimy się, co oznaczają słowa homoseksualizm i homoseksualność, jaka różnica jest, kiedy mówimy niepełnosprawny a osoba z niepełnosprawnością, czy powiedzieć osoba głucha czy niesłysząca. Kiedy na korytarzu naszej firmy usłyszymy słowo „Tamten pedał!” – jak zareagować? Obliczymy na przykładzie konkretnej firmy opłacalność Diversity and Inclusion. Dowiemy się, czym jest w Polsce Karta Różnorodności i jakie firmy ją wdrażają. Jak zacząć być firmą z różnorodną i równościową polityką.

Rejestracja zakończona

17 czerwca

11:00

90 minut

Dla kogo

  • Dla specjalistów HR
  • Dla koordynatorów projektów
  • Dla menedżerów firm
  • Dla osób zarządzających Organizacją Non-Profit

Czego się dowiesz

  • Co to jest Pride Month?
  • Czym jest zarządzanie różnorodnością?
  • Jak przeciwdziałać dyskryminacji w miejscu pracy?
  • Czym jest inkluzywny język?
  • Jak budować różnorodne zespoły?
  • Jak obliczyć, czy różnorodność się opłaca?

Danuta Sowińska

Trenerka rozwoju osobistego, dyplomowana coach, trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka, ekspertka w temacie dyskryminacji   ze względu na płeć, niepełnosprawność oraz orientację psychoseksualną i tożsamość płciową, pochodzenie etniczne, wyznanie, bezwyznaniowość, wiek

C

Skończyła Akademię Master Teacher u Jacka Wolniewicz i jest certyfikowaną trenerką biznesową.
W 2017 roku ukończyła Akademię Profesjonalnego Coachingu ICF. Była koordynatorką Izby Coachingu w województwie pomorskim. Współorganizatorka Akademii Coachingu, Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Była coachem drużyny piłkarek Biało-Zielonych, coachem LGBT+ w Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT+ Tolerado. Aktywizuje kobiety i pisze artykuły, nagrywa webinary w Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Założycielka i prezeska Fundacji Diversity Polska, organizatorka cyklu spotkań Business with Diversity (współpracujący z: Google, Coca-Cola, Swarovski, State Street, Citi Bank, Nordea, IG, IKEA, Alexander Mann Solutions, AirHelp, Unilever, IBM, Aviva, Nielsen, Royal Bank of Scotland, Olivia Business Centre, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacja Gdańska, MOPR, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Stołeczny Warszawy, WCIES). Organizatorka cyklu wywiadów z okazji Pride Month.

Wydawca i współautorka książki „Bezpardonowy innowator” o zarządzaniu innowacją. Autorka eksperymentu edukacyjnego zastosowanego w Akademickim Gimnazjum dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną i neuroróżnorodnością. Autorka szkoleń, webinarów, artykułów o rozwoju osobistym i równości oraz marce osobistej, social mediach. Samorzeczniczka.

Od 1997 roku jest wolontariuszką i wtedy też została pierwszą prezeską Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Skórczu. Od 2007 roku jest menadżerką, od 2015 roku przedsiębiorczynią. We wrześniu 2017 została ekspertką w Modelu na Rzecz Równego Traktowania. W kwietniu 2019 została powołana do zespołu Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. We wrześniu 2019 była panelistką na Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej o polityce samorządowej. Od października 2019 roku jest członkinią Zespołu Parlamentarnego ds. Równouprawnienia osób LGBT+. W lutym 2020 rozpoczęła współpracę z Bydgoską Radą ds. Równego Traktowania.

Kontakt

Miło nam było gościć Cię na naszej stronie. Mamy nadzieję, że udało Ci się poszerzyć wiedzę w interesujących Cię zakresach, a przedstawione informacje były zarówno transparentne, jak i bogate merytorycznie.

Czekamy na Twój kontakt w razie jakichkolwiek zapytań, sugestii, chęci zapisu na szkolenie czy sprawdzenia, czy dany program jest dla Ciebie.

Pamiętaj, że zgłaszając się „first minute” otrzymujesz dodatkowe 10% zniżki dla udział kolejnego uczestnika oraz 10% jeśli zapiszesz się na na więcej niż jedno szkolenie.

Nasz Maciek odpowie na wszystkie Twoje pytania. Napisz lub zadzwoń:

Zadzwoń do nas

+48 515 755 515

Alogic sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Warszawie 02-670, ul. Puławska 182, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000788783 posługującą się numerem NIP: 5213867323, tel: +48 515 755 515, kontakt@alogic.pl